Kraj Austria

Stolica: Wiedeń
Waluta: euro (EUR), 1 EUR = 100 centów
Wiza: wiza nie jest wymagana
Język: niemiecki
Napięcie: 220 V
Powierzchnia: 83 871 km²
Ludność: 8,3 mln

Dachstein

Informacje ogólne

Tereny narciarskie wymarzone dla wszystkich miłośników białego szaleństwa, dla których liczy się przede wszystkim komfortowy wypoczynek, świetnie przygotowane nartostrady i ponad stuletnia tradycja uprawiania wielu wspaniałych dyscyplin zimowych. W Styrii można trafić zarówno na prężnie działające kurorty z gwarną atmosferą pełną zimowego szaleństwa, jak i na spokojne wioski przyciągające na wczasy rodzinne przytulnymi hotelami. Uroku takim miejscowościom dodają zaciszne gospody, rozświetlonymi wieczorami nastrojowym światłem tlącym się na białym puchu gdzieś między wysokimi górami. Trasy narciarskie przygotowane z dużą pieczołowitością przebiegają nie tylko w najwyższych partiach górskich, ale także zahaczają o leśne dukty kojarzące się z baśniowymi sceneriami, otwarte kotliny zapierające dech w piersiach i piękne stoki pokryte latem zielonymi łąkami alpejskimi. W kraju związkowym Styria leży jeden z najchętniej odwiedzanych regionów narciarskich Europy – lodowiec Dachstein Tauern, gdzie śnieg na stokach jest gwarantowany i można szusować także w lecie. Sporty zimowe uprawia się głównie w zachodniej części Styrii, a kilka mniejszych ośrodków znajduje się w styryjskiej części regionu Salzkammergut i w Niskich Taurach. Styrię odwiedzają chętnie miłośnicy narciarstwa biegowego, którzy za sprawą warunków na lodowcu mogą biegać w ciągu całego roku, a trasy wokół jezior oferują dodatkowo wyśnione warunki przyrodnicze. Również bardzo bogata jest oferta Apres-ski Styrii, gdzie nie można narzekać na brak rozrywek po zejściu ze stoku – zawsze można wyszaleć się na oświetlonym torze saneczkowym lub spojrzeć na przepiękne góry z balonu lub paralotni. Poszczególne ośrodki oferują baseny solankowe pod gołym niebem oraz ożywione życie towarzyskie i kulturalne. Na świeżym górskim powietrzu każdy znajdzie wytchnienie, wypocznie we wspaniałej scenerii i wyszaleje się na rozmaitych rodzajach tras, które w największym ośrodku – Ski-amade połączone są wspólnym karnetem.

Informacje regionalne

Pierwszorzędne warunki do uprawiania sportów zimowych, wspaniałe krajobrazy i prawdziwie swojski klimat gwarantuje szereg kurortów wypoczynkowych odgrywających kluczową rolę w turystyce Styrii. Region Dachstein i Salzkammergut odwiedzają najczęściej fani tras zjazdowych, miłośnicy narciarstwa biegowego oraz turyści nastawieni na uprawianie łagodnych i mniej wymagających sportów zimowych. Wokół miejscowości wypoczynkowych zadomowiło się świetne zaplecze gastronomiczne oraz infrastruktura do uprawiania łyżwiarstwa i hokeja. Z pewnością niezbędne będą ostre krawędzie nart, solidnie nasmarowane deski snowboardowe i wysokiej jakości kaski gwarantujące bezpieczeństwo podczas szusowania. Region ten obejmuje również trasy narciarskie styryjskiej części Salzkammergut, położone na płaskowyżu graniczącym z Ziemią Salzburską, w pobliżu niezwykle malowniczych jezior Altausseer i Grundlsee. Tam właśnie zorganizowano mnóstwo świetnych szlaków do uprawiania „biegówek”. Po zejściu z tras można zawsze skorzystać z gorących źródeł przywracających utracone siły i odmładzających ciało, których nie brakuje w kilku kurortach.

Główne kurorty

Altaussee
Prześliczny kurort o wieloletnich tradycjach związanych z wydobyciem soli jest spokojnym miejscem odwiedzanym najchętniej przez miłośników biegówek i rodziny z małymi dziećmi, które w kameralnej atmosferze pragną podziwiać uroki magicznego jeziora Altausseer oraz górskie krajobrazy pokryte białym puchem. W pobliżu kurortu znajduje się chętnie odwiedzany przez narciarzy zjazdowych teren Loser-Altaussee, położony na wysokości 800 – 1800 m n.p.m. Znajduje się tam około 20 km tras narciarskich głównie o łatwym i średnim poziomie trudności, z  najdłuższym odcinkiem Loserfenster z różnicą poziomów 800 m. Najtrudniejszym zjazdem jest Graskogerl i tam można pochylić się nad różnica poziomów sięgającą 200 m.  Po dniu obfitującym w narciarsko-snowboardowe wrażenia warto wstąpić na kolację i grzane wino do schroniska założonego przez olimpijskich mistrzów.

Bad Aussee
Sympatyczne miasteczko zachowujące elementy tradycyjnej zabudowy, gwarantuje narciarzom wspaniałą bazę noclegową o każdej porze roku, życzliwość mieszkańców i przytulne knajpki, w których można spędzić romantyczne wieczory przy świecach. Bad Aussee jest najlepszą bazą wypadową dla początkujących narciarzy, którzy pierwsze kroki mogą stawiać w niższych partiach niezbyt wymagającego terenu Loser-Altaussee. Górskie powietrze sprzyja tam przede wszystkim turystom, którzy lubią długie spacery i widoki na niezwykły krajobraz.

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Bad Mitterndorf
Kurort ze specyficznym mikroklimatem oferuje turystom nie tylko wody termalne i lecznicze bagna dostępne w kompleksie „Grimmingtherme”, ale także możliwość uprawiania sportów zimowych. W samym ośrodku goszczą przeważnie miłośnicy białego puchu, którzy dopiero na stokach terenu Tauplitz-Bad Mittendorf – Tauplitzalm, zamieniają się w prawdziwych łowców adrenaliny. Zimowym feriom sprzyjają unikalne krajobrazy, nieskazitelnie czyste górskie powietrze oraz gwarantowana przez cały sezon pokrywa śnieżna. W miasteczku panuje przyjazna i gościnna atmosfera, a największymi atrakcjami w pobliżu są: skocznia narciarska „Kulm”, na której rozgrywane są zawody pucharu świata w lotach oraz pobliskie wodospady Tauplitz.

Tauplitz
Doskonała baza narciarska terenu Tauplitzalm należy do najstarszych w Styrii i gwarantuje niesamowite widoki na okoliczne góry. Jest to również ze względu na świetne warunki pogodowe, jeden z najpewniejszych regionów, jeżeli chodzi o śnieg, dlatego baza noclegowa w sezonie pęka w szwach i nie ma się co dziwić, gdyż wspaniałe nartostrady zorganizowane są na najwyższym z możliwych poziomów. Naturalnie ukształtowane trasy Tauplitzalm z pewnością zaspokoją wszelkie zapotrzebowania dzięki zróżnicowanym stopniom trudności i rewelacyjnemu naśnieżeniu naturalnemu, które potwierdzone jest w wieloletnich badaniach meteorologicznych. Wypoczynkowi sprzyja całkiem spora baza noclegowa oraz kameralne knajpki. W kurorcie można się zakochać i spędzić tam wymarzone ferie pełne sportowych niespodzianek.

SKI INFO

Wyciągi
orczykowe
krzesełkowe

Narciarze początkujący
trasy na terenie Loser-Altaussee.

Narciarze średnio zaawansowani
Loser-Altaussee; płaskowyż Tauplitzalm.

Narciarze doświadczeni
Loser-Altaussee Graskogerl; płaskowyż Tauplitzalm (Ramsanger).

Narciarze biegowi
trasa biegowa wokół jeziora Oden; Altaussee (Blaa-Alm-Loipe); Bad Aussee (odcinek Grosse Teichterloipe); Grundlsee (odcinek Panoramaloipe); Pichl-Kainisch (odcinek Odenseeloipe); trasa wysokogórska Tauplitzalm; oświetlona trasa Altausee.

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Freeride
Loser-Altaussee (Loserfenster, Augstee); Tauplitzalm (Schneiderkogel, Lawinenstein).

Snowboard i Freeskiing
funpark Sandling Loser i Air Lab na Tauplitzalm; Loser-Altaussee (snowpark z ławkami, poręczami, skoczniami i broadercrossem); góra Schneiderkogel.

Tory saneczkowe
Bad Mitterndorf (Bobbahn Obersdorf); tor nocny Grundlsee.

Dodatkowe atrakcje
możliwość uprawiania narciarstwa biegowego, zimowe szlaki wędrowne, park rozrywki, tor saneczkowy, lodowisko, curling, kulig z zaprzęgiem konnym, basen solankowy i centrum SPA, ogród roślin alpejskich Alpinarium, zabytkowa siedziba władz kopalni soli, stary młyn solny, park zdrojowy.

Skimaps

Styria (SKI): Hohentauern

Styria (SKI): Murau

Styria (SKI): Schladming

Austria: Dachstein , Styria (SKI): Hohentauern , Styria (SKI): Murau , Styria (SKI): Schladming

Wybierz region Dachstein , Styria (SKI): Hohentauern , Styria (SKI): Murau , Styria (SKI): Schladming

Nowe zasady dotyczące polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

 

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

 

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest:

 

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 

  • realizacji usług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

 

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

 

Komu możemy przekazać dane?

 

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

 

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

 

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

 

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

 

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

 

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

 

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

 

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.